Jaka szczotka do włosów sprawdzi się najlepiej? Przeczytaj poradnik!

jaka szczotka do włosów

Masz tendencję do plątania się włosów? Chcesz kupić szczotkę, która przestanie wyrywać Twoje włosy i będzie delikatna? Przeczytaj, jaka szczotka do włosów jest najlepsza.

Jaka szczotka do włosów jest odpowiednia?

Odpowiednia szczotka do włosów to taka, która nie ciągnie za włosy, powodując przy tym dyskomfort. Dobrze dobrana szczotka do włosów nie elektryzuje ich, nie wyrywa i nie puszy. Jednym słowem pozwala rozczesać splątane włosy w delikatny i przyjemny sposób. Jako że czesać włosy trzeba nawet w ciągu kilku razy dziennie, warto postawić na szczotkę dobrej jakości. Szczotki dobrej jakości wcale nie muszą być drogie, a dostać można je w wielu sklepach stacjonarnych, drogeriach, a także sklepach fryzjerskich i internetowych. Są dwa rodzaje szczotek, które są zdecydowanie warte uwagi: szczotka tangle teezer i szczotka z włosiem dzika.

Szczotka z włosiem dzika – warto ją mieć

Szczotka z włosiem dzika to przede wszystkim rodzaj szczotki mającej naturalne włosie, co sprawia, że jest ona najbardziej przyjazna dla wszystkich typów włosów. Przy czym warto mieć na uwadze, że często można natknąć się na szczotki, które posiadają jedynie imitację włosia. Dlatego warto szukać tego typu szczotki w sprawdzonych miejscach. Szczotka posiadająca prawdziwą szczecinę nie szarpie włosów, delikatnie masuje skórę głowy, wygładza włosy. Jest idealną szczotką dla małych dzieci, zwłaszcza tych, które nie lubią czesania. Dzięki niej można rozczesać nawet te najbardziej splątane włosy. 

Szczotka z włosiem dzika – zalety

Szczotka z włosiem dzika ma sporo zalet. Włosie dzika tak jak ludzkie zawiera w sobie keratynę. Dzięki temu jest dla włosów najbardziej przyjazna. Szukając odpowiedzi na to, jaka szczotka do włosów jest najlepsza, bez wahania można stwierdzić, że ta, która ma naturalne włosie. Wyróżnia ją przede wszystkim:

 • możliwość masażu skóry głowy, co przyczynia się do poprawy mikrokrążenia, a tym samym stymuluje je do wzrostu,
 • ogranicza przetłuszczanie włosów, ponieważ sebum jest równomiernie rozprowadzane na głowie,
 • nadaje blasku włosom, wygładza je, ograniczając ich puszenie i elektryzowanie,
 • nie ciągnie za włosy, powodując przy tym łamanie i wyrywanie,
 • włosy pozostają w dobrej kondycji,
 • jest odpowiednia dla małych dzieci.
Sprawdź:   Czy podczas zwolnienia lekarskiego można iść na zakupy?

Szczotka z włosiem dzika nadaje się do włosów prostych, kręconych, krótkich, a przede wszystkim długich, które wymagają szczególnej pielęgnacji.

Tangle Teezer – hit do włosów

Szczotka Tangle Teezer jest szczotką syntetyczną, która w ostatnich latach jest bardzo popularna. Przy jej użyciu można łatwo rozczesać włosy, co jest jej główną zaletą. Jednak nie tylko to jest jedynym plusem tej szczotki. 

Tangle Teezer – zalety 

Tangle Teezer jest polecaną szczotką do włosów, zaraz obok szczotek z włosiem dzika. Tangle Teezer wyróżnia się takimi zaletami jak:

 • świetnie rozczesuje włosy krótkie i długie, nie plącze ich i nie wyrywa,
 • jest dobra dla dzieci,
 • nadaje się do czesania mokrych włosów, nie powodują przy tym ich uszkodzeń,
 • nadaje się do masażu głowy,
 • jest łatwodostępna, poręczna, można ją zabierać wszędzie.

Trzeba pamiętać, że czesząc włosy, należy to robić partiami bez pośpiechu. Należy również liczyć się z tym, że szczotki gromadzą kurz i bakterie. Dlatego należy dbać o nie i je czyścić.

Jak wyczyścić Tangle Teezer?

Sposobów na to, jak wyczyścić Tangle Teezer [https://przewodnikpanidomu.pl/jak-wyczyscic-tangle-teezer/] jest kilka. Przede wszystkim można kupić specjalny czyścik do szczotek. Jeśli trudno go dostać to też nic nie szkodzi. Nie tylko Tangle Teezer, ale też inne szczotki można czyścić dzięki tym sposobom.

Szczoteczka do paznokci i szampon

Za pomocą szczoteczki do paznokci i szamponu można szybko i skutecznie umyć szczotkę. Wystarczy zmoczyć szczotkę i nałożyć szampon, a następnie przeczesać nią szczotkę do włosów. Należy jedynie pamiętać, aby włos szczoteczki do paznokci był odpowiednio długi.

Szczoteczka do zębów i szampon

Czyszczenie za pomocą szczoteczki do zębów będzie takie samo jak w przypadku szczoteczki do paznokci. Są to dwa niezawodne i tanie sposoby na szybkie wyczyszczenie szczotki do włosów.O tym, jaka szczotka do włosów jest odpowiednia, decyduje fakt, czy spełnia ona swoje funkcje, nie powodując przy użytkowaniu problemów. Warto zainwestować w dobrą szczotkę do włosów, która posłuży nawet kilka lat, jeśli będzie się o nią dbało. Należy też pamiętać o regularnym czyszczeniu szczotki.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top