Refundacja do okularów- jak ją dostać i w jaki sposób dobrać dla siebie okulary?

jak dobrać oprawki
jak dobrać oprawki

Refundacja do okularów – jak ją dostać i w jaki sposób dobrać dla siebie okulary?

Okulary mogą pełnić funkcje korekcyjną lub dekoracyjną, są sposobem na wyrażenie własnego „ja”. Mogą być doskonałym dopełnieniem do każdej stylizacji, a do tego dzięki nim lepiej widzimy nie tylko ekran komputera. Refundacja do okularów staje się niezwykle popularna wśród pracowników, którzy mają problemy ze wzrokiem.

Jak dobrać okulary do swojej twarzy i stylu?

Osoby posiadające bardzo otwarty charakter, które są zawsze wesołe i często rozmawiają z ludźmi mogą wybrać rzucające się w oczy oprawki na przykład różowe, neonowe lub w panterkę. Osoby ciche, które nie chcą rzucać się w oczy mogą wybierać wśród czarnych oprawek lub złotych delikatnych okularów. Jednak najważniejsze, by czuć się w okularach swobodnie. Muszą być przede wszystkim wygodne oraz przystępne cenowo, dodatkiem u pracodawcy może być refundacja do okularów, dzięki czemu będą jeszcze tańsze.

Wybór okularów należy zacząć od określenia kształtu twarzy, która może być kwadratowa, prostokątna, owalna okrągła lub trójkątna. Wiedząc już jaką ma się twarz łatwiej dobrać oprawki, w których wygląda się korzystnie. Producenci tworzą mnóstwo oprawek, dlatego każdy dobierze jakiś kształt dla siebie.

Twarz kwadratowa najlepiej wygląda z zaokrąglonymi okularami, które łagodzą rysy twarzy. Prostokątna twarz pasuje do kształtów owalnych lub okrągłych na przykład oprawki pilotki i aviatory. Twarz owalna świetnie wygląda we wszystkich typach okularów, jednak nie powinny one wychodzić za obrys twarzy. Okulary kwadratowe i prostokątne najlepiej pasują do twarzy okrągłej pięknie kontrastując z urodą. Kocie oczy oraz okulary okrągłe świetnie pasują do twarzy w kształcie trójkąta lub serca. Najważniejszy jest jednak rozmiar, nie mogą być zbyt małe ani za duże, jeśli mają być noszone każdego dnia. Okulary należy dopasować do typu urody i charakteru.

Więcej informacji o refundacji okularów znajdziesz na stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/refundacja-okularow.

Sprawdź:   Czy podczas zwolnienia lekarskiego można iść na zakupy?

Jakie warunki trzeba spełnić, by możliwa była refundacja do okularów?

Konieczna jest wizyta u lekarza. Podczas badań okresowych lekarz musi zanotować, że pracownik potrzebuje okularów do pracy. Następnym krokiem jest sprawdzenie wewnętrznych wytycznych dotyczących dofinansowania. Następnie wystarczy wybrać oprawki i dokonać zakupu, jednak okulary należy kupić na fakturę, wtedy może być dokonana refundacja do okularów.

Zaświadczenie od lekarza jest niezbędnym dokumentem

Jest to warunek otrzymania dofinansowania, zaświadczenie jest wydawane przez okulistę tylko podczas wykonywania badań okresowych. Dlatego pracodawca nie musi dopłacać do okularów, jeśli pracownik udał się na wizytę okulistyczną prywatnie i otrzyma takie zaświadczenie. Jeśli jednak wzrok bardzo się pogarsza, a badania okresowe są zaplanowane na bardzo daleką przyszłość można ubiegać się u pracodawcy o dodatkowe badania okresowe.

Refundacja do okularów – kto płaci za okulary?

Podczas zakupu okularów to pracownik musi zapłacić całość kwoty na fakturze, dopiero po opłaceniu i otrzymaniu faktury pracownik może starać się u swojego pracodawcy o dofinansowanie. Może być ono w różnej kwocie, wszystko zależy od firmy. Na fakturze muszą znaleźć się dane pracownika, który ma nosić okulary, czasem także musi być informacja, że są to okulary do pracy przy komputerze.

Jaka kwota może być zwrócona pracownikowi?

Niestety kwota nie jest unormowana prawnie, dlatego refundacja do okularów zależy od zasad panujących w firmie. Zazwyczaj szczegóły są opisane w regulaminie przedsiębiorstwa lub można zwrócić się bezpośrednio do przełożonego oraz działu HR. Może się okazać, że dofinansowanie nie jest pełne, tylko określone do jakiejś kwoty. Oczywiście wszystko zależy od ceny okularów i kwoty jaką proponuje pracodawca.

Refundacja okularów z NFZ

Zwrotu kosztów za okulary można także otrzymać z NFZ. Otrzymując receptę od okulisty, który współpracuje z NFZ można liczyć na okulary w niższej cenie. Kwoty dofinansowania wahają się od 17 do 50 zł za szkło w zależności od wady wzroku i zastosowanych dioptrii.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top