Jakie kolczyki są dostępne na rynku dla osób z alergiami?

Jakie kolczyki są dostępne na rynku dla osób z alergiami? Poniższy artykuł pozwoli Ci zorientować się, które materiały są hipoalergiczne. Dowiesz się również o markach, które produkują biżuterię specjalnie dla alergików. Chirurgiczna stal szlachetna jest hipoalergiczna, ale dostępne są również inne rodzaje metali. Poniższa lista metali może powodować reakcje alergiczne u osób z alergiami. Więcej informacji na temat tych metali można znaleźć w poniższych linkach.

Metale, które mogą powodować reakcje alergiczne

Osoby z alergią na niektóre metale powinny unikać noszenia sztyftów kolczyków zawierających nikiel. Nikiel jest naturalnie białym metalem, ale zazwyczaj miesza się go z innymi metalami, aby uczynić go twardszym. Nikiel można znaleźć w biżuterii do ciała, biżuterii kostiumowej i sztyftach kolczyków. Jeśli jesteś wrażliwy na miedź, możesz zamiast niej wybrać stal chirurgiczną. Niob to kolejny metal, którego noszenie jest bezpieczne, ponieważ nie wchodzi w reakcje chemiczne ze skórą, nie matowieje ani nie koroduje. Poza tym, że jest bezpieczny, wysokiej klasy tytan nie zawiera również niklu.

Ogólnie nikiel jest najczęstszym metalem powodującym reakcję alergiczną. Nikiel w kontakcie ze skórą może powodować pęcherze, swędzenie i wysypkę. Alergia na nikiel może również wystąpić w wyniku kontaktu metalu z ubraniem. Alergia na nikiel może również powstać w wyniku kontaktu z produktami codziennego użytku, w tym kosmetykami i płynami do soczewek kontaktowych. Choć unikanie noszenia kolczyków może wydawać się trudne, zawsze możesz chronić uszy przed tymi czynnikami drażniącymi, pokrywając metalowe zamknięcie bezbarwnym lakierem do paznokci.

Materiały, które są hipoalergiczne

Jeśli jesteś uczulona na nikiel, zastanawiasz się zapewne, jakie materiały są najlepsze na hipoalergiczne kolczyki. Metal ten jest powszechnie stosowany w taniej biżuterii, ale niektóre droższe materiały mogą zawierać nikiel. CDC szacuje, że od 10% do 20% populacji ma alergię na nikiel, dlatego też musisz wybierać hipoalergiczną biżuterię, aby uniknąć zaostrzenia alergii. Oprócz wyboru hipoalergicznych materiałów, szukaj biżuterii, która nie zawiera niklu i jest powlekana rodem.

Materiały hipoalergiczne mają mniejsze właściwości alergizujące. Kolczyki wykonane z platyny lub stali nierdzewnej są hipoalergiczne, podobnie jak te wykonane ze złota. Mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych występuje również, gdy wybierasz kolczyki złote wykonane ze złota 14-karatowego lub wyższej próby. Kolczyki pozłacane często nie są hipoalergiczne i mogą ujawniać niższą jakość metalu pod spodem. Najlepiej jest unikać kolczyków pozłacanych, ponieważ mogą one ujawnić niższą jakość metalu pod spodem.

Marki, które oferują hipoalergiczną biżuterię

Istnieje wiele marek, które produkują hipoalergiczną biżuterię. Niektóre z tych marek to Alex and Ani, która jest jedną z najbardziej popularnych. Marki te zazwyczaj używają materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji biżuterii, a ostatnio zaczęły tworzyć również biżuterię hipoalergiczną. Biżuteria ta jest również niedroga. Wiele osób z alergiami znaleźć te kawałki biżuterii, aby być doskonałym rozwiązaniem. The quality and craftsmanship of these pieces are second to none.

Sprawdź:   Jakie spodnie wybrać dla osoby o szerokich biodrach?

The first thing you should know about hypoallergenic jewelry is that it is made of metals that are unlikely to cause allergic reactions. Choć prawdą jest, że nikiel jest najczęstszym metalem powodującym reakcje alergiczne, wiele elementów biżuterii składa się ze stopów niklu. Nikiel jest metalem często spotykanym w biżuterii, a wywołuje reakcję alergiczną skóry nawet u 15% osób. Biżuteria hipoalergiczna nie zawiera niklu lub zawiera tylko taką ilość tego metalu, która nie powoduje reakcji alergicznej.

Chirurgiczna stal nierdzewna

Jeśli masz alergię na metale, kolczyki z chirurgicznej stali nierdzewnej są doskonałym rozwiązaniem. Są one dostępne w szerokiej gamie stylów i często wykonane są z chirurgicznej stali nierdzewnej, która znana jest ze swoich właściwości antyalergicznych. Osoby z alergią na nikiel i inne popularne metale powinny trzymać się z daleka od stali chirurgicznej, ponieważ metale te zawierają nikiel, który może wywołać reakcję alergiczną u osób o wrażliwych płatkach uszu. Jeśli jesteś uczulony na złoto, możesz również wybrać kolczyki z tytanu lub niobu.

Jeśli jesteś uczulony na nikiel, nie powinieneś nosić kolczyków ze srebra próby 925, ponieważ mogą one zawierać śladowe ilości niklu. Musisz jednak dowiedzieć się, czy przyczyną Twojej alergii jest nikiel, zanim kupisz kolczyki wykonane z tego metalu. Kolczyki z chirurgicznej stali szlachetnej mogą pozostawać na uchu bez ryzyka wywołania reakcji alergicznej. Mogą być pozostawione na uchu przez wiele dni nie powodując żadnego bólu.

Tytan

Jeśli cierpisz na alergię na nikiel lub inne metale w Twojej biżuterii, możesz kupić kolczyki tytanowe, które są hipoalergiczne. Tytan, metal biokompatybilny, jest popularnym wyborem dla osób z alergiami. Kolczyki te charakteryzują się imponującą integralnością strukturalną i dużą ilością połysku. Dostępne są również w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu łatwo jest dostosować je do własnego stylu. Osoby z alergią na nikiel lub cynk mogą uznać kolczyki z tytanu za niewygodne lub nawet bolesne, ale metale te są hipoalergiczne, więc z pewnością znajdziesz takie, które będą wygodne i będą na Tobie świetnie wyglądać.

Zalet kolczyków z tytanu jest wiele, a najmniejszą z nich jest ich lekkość i trwałość. Kolczyki z tytanu są wygodne i lekkie, a także stanowią doskonały wybór dla osób uczulonych na nikiel, gdyż tylko 4% populacji jest na niego uczulona. Tytan jest również hipoalergiczny, co czyni go doskonałą opcją dla osób o wrażliwych uszach. Kolczyki z chirurgicznej stali szlachetnej są bardziej przystępną opcją dla osób z alergiami, a także mogą być świetną alternatywą dla drogich kolczyków ze złota i platyny.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top