Press "Enter" to skip to content

Rozgrywki życiem na szachownicy

Dziś będzie krótko. Bardzo krótko. Właściwie wszystko co mam do napisania zmieści się w jednym zdaniu: jako katolik nie mogę popierać Prawa i Sprawiedliwości czyli partii, która po raz kolejny sprzeniewierzyła się nauce Kościoła. I tutaj mógłbym postawić kropkę, ale w kilku słowach wytłumaczę dlaczego.

Otóż wczoraj w Sejmie odbyły się dwa głosowania nad obywatelskimi projektami ustaw – pierwszym liberalizującym aborcję a właściwie legalizującym ją całkowicie i drugim likwidującym tzw. przesłankę eugeniczną czyli zakazującym mordowania dzieci chorych choć jeszcze nie narodzonych. I tutaj zaskoczenie – gdyby nie totalna opozycja, której posłowie zbojkotowali głosowanie nad morderczym projektem a niektórzy z nich (m.in. Marek Biernacki) zagłosowali przeciwko to morderczy projekt feministek zostałby przepchnięty do prac w komisji. Bo politycy PiS-u z Jarosławem Kaczyńskim na czele postanowili go poprzeć.

I proszę mi tutaj nie wyskakiwać z tłumaczeniem, że był to polityczny fortel mający na celu ocieplić wizerunek partii wśród lewactwa i skompromitować Platformę Obywatelską czy .Nowoczesną. Są sprawy ważne, są też ważniejsze ale są i pryncypia – takie jak ochrona życia najbardziej niewinnych istot na tym świecie – które do naparzanek politycznych nie mogą być wykorzystywane. Być może dla prezesa Kaczyńskiego Polska jest tylko jedną, wielką szachownicą, na której można poświęcić część figur by odnieść ostateczne zwycięstwo. Dla mnie jednak Polska jest Ojczyzną a figury i piony to moi rodacy, których rozgrywanie jest zwyczajnym skurwysyństwem.

Mocne słowa? Być może, ale jak powiada Chrystus u Świętego Mateusza “niech wasza mowa będzie tak, tak – nie, nie. Co nadto jest od złego pochodzi”. Zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzi ludzkie życie.

7 komentarzy

 1. eszet33 eszet33 11 stycznia 2018

  Powtarzam: głosujesz na PIS – a wychodzi PO.
  Jedni drugich warci (nie licząc pożytecznych idiotów).
  W temacie przewodnim: nie wierzę w dobre intencje żadnej ze stron. Wygląda na ustawkę. WŁAŚNIE w celu skonfudowania wyborców.

  • Alexander Degrejt Alexander Degrejt Post author | 11 stycznia 2018

   Oczywistość. Ale mnie mało obchodzą gry polityczne w tej sprawie, dla mnie to jest jedno z najważniejszych kryteriów przy podejmowaniu wyborczej decyzji. PiS może mnie pocałować w… Nie będę się wyrażał, wszyscy wiedzą w co.

 2. andy andy 11 stycznia 2018

  A ja tradycyjnie wyskoczę z tłumaczeniem. Czy to aby pierwszy raz, gdy zwolennicy jednego czy drugiego wyskakują w tym samym czasie z propozycjami? Jakby ktoś nakręcił zegarki w tym samym czasie. Stanęły, lecimy znów, apiać z tym samym. To były (są) inicjatywy obywatelskie. Ani PiS, ani opozycja nie ma z tym nic wspólnego! Nie słyszałem aby jedni czy drudzy jakieś zmiany w ustawie chcieli wprowadzić, żaden klub poselski!!! Poparcie obywatelskiego projektu to inna sprawa. Z lewej, z prawej, ze środka…Ich sprawa, nasi wybrańcy decydują, co stanie na komisji. I co przejdzie. Moim skromnym zdaniem nic nie przejdzie, tak jak poprzednio. Zbyt kontrowersyjny temat. Nie jestem za, nie jestem przeciw tym inicjatywom. Większe problemy zaprzątają moją głowę, a nie dzielić naród na pół. Na miły Bóg!!!!!!!Zostawmy to jak jest, bo i tak mamy najlepszą ustawę w tej materii w europie. Może dlatego nikt (i słusznie) nie chce tego ruszać? Przecież jako nieliczny kraj nie dopuszczamy aborcji jako takiej. Dopuszczamy eugeniczną i w wypadku gwałtu. Pokażcie mi kraj, gdzie tylko tyle…

  • Alexander Degrejt Alexander Degrejt Post author | 11 stycznia 2018

   Mnie nie interesuje kto złożył projekty tylko jak posłowie głosowali. Pisiory poparły proaborcyjny projekt feminazistek, dla mnie są skreśleni.

   • andy andy 11 stycznia 2018

    Hello…Gdzie pisiory poparli wspomniany przez Ciebie projekt? Nie postrzegaj pojedynczych głosów, niektórzy z opozycji na ten przykład wstrzymali się, za co zostali ukarani. Nic w sumie z tego nie wyszło, nic nie zrobili jedni i drudzy, takoż samo z drugim wnioskiem. Mówię o całokształcie, pat jak zwykle. Co sugerujesz, że nasz rząd, potem parlament ogłosi aborcję na zawołanie? No proszę Cię…No option. Będzie jak do tej pory, a za pół roku znowu będą propozycje. I w koło Macieju. Dopóki stricte katolicka partia nie uzyska władzy, lub vice versa, skrajnie lewacka.

    • Alexander Degrejt Alexander Degrejt Post author | 11 stycznia 2018

     JarKacz głosował za tym projektem a z nim 58 posłów PiS. A ukarani zostali posłowie PO nie za wstrzymanie się ale za głosowanie przeciw. Wylecieli z partii.

     • andy andy 12 stycznia 2018

      Nieco inne info mamy na temat opozycyjnego głosowania. POwcy polecieli? Nie do końca chyba. Choć możesz mieć rację, mnie to mało interesuje. Myślałem raczej o kropce przed N. Tam poszły kary pieniężne i spore napomnienia, bo u nich, z tego co wiem była dyscyplina parlamentarna. W PO? Nie wiem. Co do głosowania PiS-u, nie było dyscypliny. To traktuję jako “macie sumienie, głosujcie zgodnie z nim” . Kto powiedział, że każdy poseł rządzącej partii nie może mieć swojego zdania? Jest ich ponad 230. Ja to raczej na plus postrzegam, niż nacisk jakikolwiek. W przeciwieństwie do opozycji, która zwarto chciała pójść na te udry. A przeczytał Alexander co napisałem w poprzednich komentarzach? Czy znów bić się będziemy, bo tylko Ty jak zwykle w tej materii masz rację…Przeszła jakakolwiek inicjatywa obywatelska? Jedna, czy druga? Patrz moje wcześniejsze komentarze zatem. Patrz moje komenty sprzed roku, może więcej. W paru słowach przypomnę. ZOSTAWMY TEN TEMAT W SPOKOJU! Nie chcę słyszeć, że macica należy do kobiety, nie chcę słyszeć, że dzieciątko bez rąk czy nóg też chce żyć. Nie chcę dzielenia narodu na postrzegających ten temat w ten, czy inny sposób. Powtórzę jeszcze raz. Mamy jedną z najbardziej restrykcyjnych ustaw aborcyjnych, przynajmniej w Europie. Powtórzę jeszcze raz. Ustawa bardziej restrykcyjna? No to powodzenia. Czarny rynek więcej zarobi. Czy to tak trudno zrozumieć? Spać spokojnie, bo nie wolno zgodnie z ustawą, po czym przewrócić się na bok zadowolony, bo w Czechach, a nie u nas Polki sobie usuwają? Nieźle. Kończę temat z mojej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *