500 plus zagrożeniem dla lichwiarzy

Co trzecia rodzina korzystająca z programu „Rodzina 500 +” pozbyła się długów lub znacząco je zmniejszyła – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Kredytowej. I tutaj właśnie leży pogrzebany pies, który straszliwie wyje przeciwko programowi ustami – zwłaszcza – polityków .Nowoczesnej.

Żeby to zrozumieć trzeba zdać sobie sprawę, że firmy pożyczkowe (te wszystkie od chwilówek i inne Providenty) największych pieniędzy nie zarabiają na rzetelnych klientach ale wręcz przeciwnie, kasę trzepią na tych, którzy swoich zobowiązań nie spłacają. W skrócie: jeżeli pożyczycie sto złotych i oddacie je w terminie to firma zarobi, w skrajnym przypadku, dwadzieścia

pięć złotych. Jeżeli zaś coś Wam w spłacie przeszkodzi to oprócz wspomnianych dwudziestu pięciu złotych dojdą odsetki karne narastające z dnia na dzień w sposób kaskadowy – znaczy są liczone nie od kapitału ale od całego długu kapitalizowanego dziennie. Po pewnym czasie staje się on po prostu niespłacalny – i wtedy sprawa wędruje do sądu, wkracza komornik a dłużnik staje się niewolnikiem kredytodawcy do końca życia. I komornika, który nic nie robiąc – wystarczy jedno pismo zajmujące emeryturę czy pensję – kasuje ogromne pieniądze.

I teraz nagle jedna trzecia potencjalnych niewolników zrzuciła z siebie – mówiąc górnolotnie – jarzmo. To są gigantyczne pieniądze, które już miały trafić do kieszeni różnych hochsztaplerów, już były plany na co zostaną przeznaczone i nagle kłopot: ludzie pospłacali swoje zobowiązania a forsa uciekła w siną dal. To się nie mogło spodobać beneficjentom słusznie minionego reżimu. Stąd właśnie to straszliwe wycie zdechłego i mocno już zaśmiardłego psa.

A będzie jeszcze gorzej i głośniej. Gospodarka rośnie, ludzie zarabiają coraz więcej, bezrobocie spada, pięćset plus zasila rodziny i firmy pożyczkowe stają się powoli niepotrzebne. Ale to nie wszystko, przecież rosnące wskaźniki oznaczają, że Polacy powoli przestają być tanią siłą roboczą, na której bogacą się właściciele różnych montowni, hipermarketów i centrów dystrybucyjnych, już nie biorą każdej roboty za byle marne grosze tylko po to by przeżyć kolejny miesiąc. Sypnął się przyklepany przy okrągłym meblu układ, którego głównym celem było wydojenie polskiego narodu i sprowadzenie go do roli posługaczy wielkich i potężnych władców Europy. I pieniądze stracili nie tylko oni ale też ich utrzydupscy, którzy przez lata sprawowali władzę w naszym nieszczęśliwym kraju.

Na koniec jeszcze tylko jedno: jeżeli chcecie na powrót być niewolnikami, jeżeli chcecie prosić się o robotę za grosze, być pariasami we własnym kraju to w najbliższych wyborach głosujcie na partie starego układu. Wszystko jedno które, to całe dziadostwo od ludowców, przez liberałów aż do demokratycznych socjalistów było (jest) po jednych pieniądzach i miało (ma) tylko jeden cel – wyssać z Was ostatni grosz uzależniając od pańskiej łaski tak, byście nie mogli się buntować. Temu między innymi służyło przyzwolenie na działalność firm pożyczkowych będących tylko i wyłącznie legalnymi lichwiarzami.

Udostępnij na:

2 comments

  1. Niestety ale takich debili i i jawnych popleczników tej wszawej zarazy w postaci po,.n,psl i tym podobnej ścierwodajni bedzie niemały odsetek (oby jak najmniejszy),dlatego jeśli nie będzie zmasowanej ,rzetelnej i przekonywującej również piarowo kampani przedwyborczej(samorządy),jak to powinno mieć miejsce w przypadku ustaw sądowych-(zdradziecki duduś nie mógłby ich tak ad’hoc uwalić), to znowu będziemy w „czarnej d…”, no ale w Bogu jeszcze nadzieją że prawdziwych PLAKÓW będzie przytłaczająca większość i w końcu wyp…..my tą czerwoną ,złodziejską swołocz tam gdzie jej miejsce ( część objęta szybkim programem -cela+, reszta na śmietnik tzw. historii.
    A co pomarzyć sobie nie można…. ?

  2. Po poprzednim posted, trafionym w dychę, zabrakło mi słów, aby skomentować. Ale tu już muszę. Znów strzał w dziesiątkę. Otóż znam parę osób, korzystających z parabankierskich pożyczek. Chodzili do sąsiadów prosząc o 10 zł, aby tygodniową spłatę zrealizować. Nie doczytali się nieboracy, że każda zwłoka powoduje lawinę odsetek sięgających kilkaset %.
    Ci, którzy raz wpadli w takie gówno, z daleka już omijali wszelakie providenty, czy co tam. Teraz niejaki vivus atakuje, i ludziska łapią się na taką propagandę. Niebawem i ta „firma” z rynku zniknie, jak co mądrzejsi przeczytają jakie są warunki. Potwierdzam w ten sposób całokształt tematu podjętego przez naszego gospodarza.
    @Wibo. Zgodnie z sondażami, nadal jakieś 20 % PO trzyma w garści. Moje pytanie, jakie mi się pojawia. Kto zacz? Kto jeszcze pragnie powrotu, w niemałym odsetku,do tego co było? Odpowiadam sobie: sfera budżetowa (miłe panie z cyckami na biurku), dla których sięgnięcie po kawę graniczy z cudem, byli SB/UB-cy i całe to pomiotło. Prominenci tracący wszystko, co wspomniany obwarzanek im zagwarantował, i…lemingi wszelakiej maści. I to daje wspomniane 20 %. Szczerze? Rozmawiam z ludźmi, jakoś ten procent sprytnie się ukrywa. Zaiste, wybory samorządowe (jeśli nie będzie jakiegoś cudu nad urną) ,pokażą preferencje Polaków. Oby tylko raczyli pójść do urn…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *