Westerplatte broni się jeszcze

Jeśli nie umiesz jeszcze kraść

A kłamstwa budzą dreszcze

Twych czynów nie dyktuje strach

Westerplatte broni się jeszcze…

Tak śpiewali kiedyś panowie z kabaretu „TEY”. Kiedyś, dawno temu, kiedy satyra nie służyła wrednemu wyśmiewaniu ale była prawdziwą częścią kultury. Dziś, w siedemdziesiątą ósmą rocznicę ataku Niemiec na Polskę te właśnie słowa wydają mi się najbardziej trafiającymi w sedno. Zwłaszcza po wczorajszej akcji w Parlamencie Europejskim, kiedy pan Michał Boni (tajny współpracownik bezpieki o pseudonimie „Znak”) dziękował m.in. Fransowi Timmermansowi za stanowcze działania przeciwko polskiemu rządowi. Tacy ludzie we wrześniu ’39 roku z kwiatami witali wkraczające dywizje Wehrmachtu licząc na to, że Niemcy wreszcie zaprowadzą w Polsce porządek a oni będą jego beneficjentami.

Dziś historia się powtarza choć na szczęście jako farsa a nie w swoim krwawym wydaniu sprzed niemal ośmiu dekad. Na nieszczęście dla „totalnej opozycji”, której reprezentantem jest pan Michał „Znak” Boni dziś w naszym kraju więcej jest ludzi nie umiejących kraść (żyjących jeszcze niedawno w ubóstwie albo nędzy), u których kłamstwa budzą dreszcze (przez co nie potrafili się w życiu ustawić i byli przedmiotem pogardy „elit”), ale którzy nie kierują się strachem tylko honorem (dzięki czemu totalna opozycja nie ma już wpływu na rzeczywistość i może tylko bezsilnie wyć. Smutne jest tylko to, że ludzi gotowych witać z kwiatami wraże, szwabskie dywizje jest tak wielu przez co zasadnym jest ostatni wers kabaretowej pieśni:

Westerplatte broni się jeszcze…

Jak długo jeszcze?

Udostępnij na:

2 comments

  1. Polskojęzyczną ,szwabską swołocz w takich personach jak boni-„znak”,róża thun-„wróżka”, budka,szczy-tyna i tym podobne śmiecie deportować w ramach relokacji do ich rodzimego kraju -niemiec ,a gdyby mimo to nie chcieli to pozostaje osądzić ich tu w Polsce jako folksdojczów i do pierdla- prawda jakie to proste i humanitarne dać im jeszcze taki wybór.

  2. Jeden z lepszych postów jakie tu przeczytałem. Tchnie patriotyzmem i polską wartością typu „Bóg, honor i ojczyzna”. To takie polskie…Targowica już jedna była, teraz mamy drugą. Nie bójmy się tego powiedzieć, mamy tego jasne przykłady. Gdzieś tam przeczytałem, że Polak Polakowi wilkiem. Nie potrafię tego zdementować, bo to prawda.Jak przychodzą problemy, to wtedy razem jesteśmy. Wielkie problemy muszą nas dojechać, aby wspólnie w szeregi stanąć. Wielkie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *