Rozpoczęcie wszczęcia…

Czy ja wczoraj nie pisałem, że tydzień nam się zaczął wesoło? Pisałem. I nic się nie zmieniło, mamy wtorek a śmiesznie jest nadal. Dziś w roli clownów wystąpiła Komisja Europejska, która zdecydowała, że rozpoczyna wszczęcie procedury kontroli praworządności wobec Polski, Czech i Węgier bo trzy te krnąbrne kraje nie chcą przyjmować zaproszonych przez frau Reichskanzlerin „uchodźców”. Media i tzw. „opinia publiczna” i biadolą o tym jak wielka niesprawiedliwość nas spotyka a ja się zastanawiam czy przypadkiem nie odkapslować sobie piwa pod popcorn bo cyrk się szykuje nader atrakcyjny z udziałem najznamienitszych gadających głów od prawa do lewa.

Przede wszystkim to Komisja Europejska z Junckerem na czele może nas pocałować tam gdzie pana majstra. Najpierw sprawę musi rozpatrzyć Europejski Trybunał Sprawiedliwości gdzie ludowi komisarze się udadzą złożyć pozew i udowadniać, że decyzja o relokacji i przymusowych transportach przybyszów była zgodna z procedurami, traktatami i całym tym chłamem zwanym unijnym prawem. Potrwa to ładnych parę latek. Zwłaszcza, że już jedna – identyczna – sprawa jest na wokandzie, tylko w drugą stronę: Slowacja zaskarżyła decyzję Komisji zmuszającą kraje członkowskie dp przymusowej relokacji. Dlatego zapewne ominęła ją (Słowację) wymieniona wyżej procedura, komisarze nie chcieli sprawiać przed Trybunałem wrażenia jakby naciskali na korzystny dla siebie wyrok.

Ale cyrk cyrkiem a odpowiedź polskiego rządu powonna być jednoznaczna: skoro tak się bawicie to Polska do czasu rozstrzygnięcia wstrzymuje wpłaty unijnych składek do brukselskiej kasy. To co nam się należy potrącimy a resztę złożymy w depozycie by uregulować ewentualną należność w przyszłości. Węgry i Czechy powinny zrobić podobnie. Ciekawe jak długo brukselscy biurokraci by wytrzymali bez dopływu szmalu z trzech państw…

A’propos szmalu – prezydium Europarlamentu umyśliło sobie zburzyć obecną siedzibę tegp zacnego ciała i zbudować w jej miejsce nową. Oczywiście za nasze pieniądze. Chodzi o to, że wzrosło zagrożenie terrorystyczne i państwo deputowani nie czują się bezpiecznie. Oczywoście korelacji między „uchodźcami” i tymże wzrostem zagrożenia nie dostrzegają i wciąż prą do sprowadzania nowych i rozsyłania ich po całej Unii. Ja mam dla nich krótką odpowiedź: nasprowadzaliście sobie nieszczęścia to teraz się z nim męczcie a od nas się odpierniczcie. My nowego budynku Sejmu stawiać nie zamierzamy.

Udostępnij na:

4 comments

  1. Sam będąc elokwentnym, światowym, myślącym, realnie postrzegającym, potrafiącym wyciągać wnioski i odpowiednio je interpretować, niezwykle biegłym w światopoglądowych sprawach, wiodącym autorytetem w wielu tematach i oczywiście niezwykle skromnym człowiekiem, nie byłbym w stanie napisać lepiej… 😉 Bingo, perfekcyjne ogarnięcie tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *