Bałtycka rura, Sowa w koloratce i PiaR

Muszę przyznać, że absolutnie nie rozumiem polityki informacyjnej rządu. Premier Beata Szydło podpisała memorandum dotyczące budowy tzw. „Baltic Pipe” czyli gazociągu północ – południe mającego tłoczyć błękitne paliwo z norweskich szelfów do Polski a główny kanał informacyjny „dobrej zmiany” od rana wałkuje temat księdza Sowy, który dał się nagrać w knajpie własnego imienia podczad popijawy. Absurd kompletny.

Czy wsród decydentów informacyjnych nie ma nikogo ogarniętego, kto rozumie konieczność pokazywania ludowi telewizyjnemu konkretów zamiast papki? Przeciętny Kowalski z dzisiejszego dnia zapamięta tylko tyle, że ksiądz przeklinał przy sznapsie i załatwiał jakieś ciemne interesy z dwoma szemranymi typami, z których jeden to szef BOR a drugi to jakiś biznesmen. I tyle. O tym, że Polska wybija się na samodzielność energetyczną i powoli staje się ważnym graczem na rynku paliw się nie dowie, bo dla TVP Info temat nie był na tyle istotny by zawracać nim głowę widzom – odwrotnie niż tabloidowe ścieki i opowieść o przygodach meneli.

Głupota kompletna ale i traktowanie widzów jak tępawych cymbałów, których przed odbiorniki przyciągnie towarzyski skandal tudzież obyczajowe bagno, których sprawy ważne nie interesują i nie ma sensu zawracać im głów. Nie wiem jak dla pozostałych, ale dla mnie takie podejście jest – delikatnie pisząc – uwłaczające. Brakuje w nim tylko łamiącej wiadomości o UFO lądującym na czyimś trawniku i pikantnych zdjęć z orgii z udziałem bohaterów dzisiejszej ramówki. A może jeszcze się pojawią, po godzinie 22 by nie gorszyć przypadkowych małolatów i nie narażać się Krajowej Radzie Tego i Owego?

P.S.: Tym, którzy nie pamiętają przypomnę, że gazociąg „Baltic Pipe” to nie jest sprawa nowa, projekt był już planowany dawno temu a skreślił go premier Leszek Miller czym uzależnił Polskę na długie lata od dostaw gazu z Rosji. O tym TVP Info też by mogła słów parę wrzucić w uszy widzów. Zwłaszcza, że SLD próbuje się dziś kreować na rozsądną lewicę i ma chrapkę na schedę po Platformie Obywatelskiej.

Udostępnij na:

6 comments

 1. Właśnie tyle co na poprzednim wpisie odnośnie naszego McGee, odniosłem się do kolejnych nagrań „demaskujących” jakichś decydentów poprzedniej władzy. W sumie marginalna sprawa, ale jednak…Ktoś jak sądzę, chce do reszty pogrążyć poprzednie rządy. Niejedno jeszcze wypłynie przed wyborami jakimikolwiek. I tu mała dygresja. Wszelakie Kierwińskie i już nie pomnę kto, odnieśli się do tematu. Więc? Mądrymi słowami przekonywali naród, że to oczywiście PiS znów coś knuje. Na złodzieju czapka gore, lub też, uderz w stół, a nożyce się odezwą. Stąd uważam, ze nie jest to wiadomość z „kolorowych” gazet. Odnośnie „Baltic Pipe” nawet nie trzeba na TV publiczną patrzeć. Te wieści od dawna są dostępne i dziwię się adminowi, że „przegapił” gdzieś informację o tym, powiedzmy sobie, ważnym wydarzeniu. Chociaż z drugiej strony? Zaiste na tvp info tego nie usłyszałem…Zwracam zatem honor. Ale! Norwegia ma szelfy? Toż u nich fiordy mają ponad 200 M głębokości. Alem przyciął adminowi… 😉 Heh…A może się mylę?

   1. Tylko, że to nie stricte wody terytorialne. Tam są umowy międzypaństwowe, pozwalające doić morze północne. Norwegowie niejako wygrali wyścig w eksploatacji. Oczywiście, na swoich wodach też doją, Chodziło mi o to, że szelf kontynentalny jest do 200 m., to jest granica, gdzie zaczyna się podwodny stok. Gdzieniegdzie określa się go jako 100 m. Bałtyk przykładowo niemalże jest morzem szelfowym. Natomiast norweskie wybrzeże ostro schodzi w dół. Takoż samo otaczające ją wody. Tym samym zasadniczo pozbawione jest szelfu. Ale czy to ważne? Nadmieniam, że te wiadomości z „głowy” piszę, więc mogę się mylić.

    1. Ps. Właśnie w wiadomościach mowa była o wspomnianym gazie. Więc jednak mówią o tym? I zaiste usłyszałem o szelfie norweskim. Dla mnie nieporozumienie. Z tym szelfem. Powielanie jakichś nie do końca przemyślanych „reporterskich” mądrości.

     1. Podali. A powinni temat grzać cały dzień. Ludzie potrzebują sukcesów tej ekipy a nie porażek poprzedniej.

 2. A.D. Pełna zgoda do ostatniej wypowiedzi. Ja już mute na tvp info włączyłem, bo non stop o nagraniach kłapią. Ileż można? Jakby nie było ważniejszych informacji. Tendencyjność się wkrada w tv publiczną. Z resztą nie od dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *