Niemieckie dobro narodowe

Myślałem, że są tematy, z których śmiać się po prostu nie wypada. Jednym z nich była próba zwalenia na Polaków winy za holocaust czyli kwestia „polskich obozów zagłady”. Niestety, nasi zachodni „przyjaciele” Niemcy wyprowadzili mnie z błędu i zrobili coś, od czego rozbolały mnie mięśnie brzucha a przepona jękiem zaprotestowała przeciwko torturom.
Otóż Fundacja Tradycji Miast i Wsi, która zorganizowała akcję z obwoźnym bilboardem pokazywanym w różnych miatach Europy /w tym przed siedzibą stacji ZDF/ mającym przypominać kto tak naprawdę był twórcą fabryk śmierci otrzymała od jednej z niemieckich kancelarii prawnych pismo z zarzutem „bezprawnego wykorzystania wizerunku Adolfa Hitlera”. Można z tego wyciągnąć wniosek, że gęba jednego z największych zbrodniarzy wszechczasów jest – ni mniej, ni więcej – narodowym dobrem Niemców prawem chronionym, z którego są dumni i nie pozwołą byle komu używać go do „niegodnych” celów. Kropka, szlus, pozamiatane.
Przypomnę zatem, że cała akcja najpierw internetowa a potem bilboardowa wynikła z tego, że publiczna niemiecka stacja telewizyjna ZDF nie chciała /i nadal nie chce/ wykonać wyroku sądu nakazującego jej przeprosić za użycie zwrotu „Polskie Obozy Śmierci”. Internauci postanowili w związku z tym przypomnieć Niemcom genezę obozów a Fundacja i pan Paweł Soja /pomysłodawca/ przenieśli ją z przestrzeni wirtualnej na ulice Europy. I ja teraz nie bardzo rozumiem o co się rozchodzi – bo skoro Hitler jest niemieckim dobrem narodowym /co wynika z kontekstu/ to przypomnienie, że obozy były niemieckie powinno raczej naszych zaodrzańskich sąsiadów cieszyć a nie oburzać, w końcu to jego /i jego towarzyszy/ dzieło. Może zatem chodzi o to, że krakowski sąd w swojej nieświadomości kazał stacji ZDF przeprosić Polaków a powinien Niemców, którym rzeczona telewizja odebrała powód do dumy przypisując go nam?
Ja mogę oczywiście wypowiadać się wyłącznie w swoim imieniu, zatem jeżeli o mnie chodzi to proszę bardzo – weźcie sobie Hitlera i jego obozy, to wasz kanclerz, wasze dzieło i wasze dziedzictwo. Trzymajcie to u siebie, nam wystarczy byście oddali to, co nakradliście przez sześć lat i zapłacili wreszcie odszkodowanie za zrujnowany kraj i pomordowanych obywateli. Wtedy będziemy kwita, waszego Adolfa nie tkniemy więcej palcem. Głównie z obrzydzenia.

żródło: http://reporters.pl/5935/oszaleli-niemiecka-kancelaria-chce-pozwac-polakow-za-bezprawne-uzycie-wizerunku-hitlera/

Udostępnij na:

One comment:

  1. No cóż , jaki współczesnie jest ten kraj takie i jego obecne „dobro narodowe” ,ale na rekompensatę utraconych w wyniku wywołanej przez nich II WŚ chociażby ułamka Naszych dóbr narodowych nie mamy co liczyć (niestety)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *