Jabłko lidera i niemiecki ordnung

Jarosław Kaczyński ponowił propozycję wyłonienia lidera opozycji, który miałby status „coś jak wicepremier”. Sytuacja przypomina nam znany numer z jabłkiem wymysłony przez boginię Eris, które wywołało walkę frakcyjną na Olimpie pomiędzy Herą, Afrodytą i Ateną. Do roli Afrodyty typujemy Ryszarda Petru, zastanawiamy się tylko kto miałby zagrać Atenę – Kosiniak-Kamysz czy Schetyna? Bądź co bądź była ona m.in. boginią mądrości a my nie chcielibyśmy nikogo urazić…

W Trybunale Konstytucyjnym bez niespodzianek, Prezydent Andrzej Duda prezesowską nominację wręczył Julii Przyłębskiej, którą wcześniej Borys Budka nazwał „kandydatką grupy kolesi” co oznacza, że kierunek sporu pozostał niezmienny zmienił się tylko jego zwrot. Teraz to niedawni obrońcy Trybunału i jego prezesa będą bojkotować orzeczenia i przestaną uznawać wyroki. Grunt, żeby się kręciło.

Prezesurę sędzi Przyłębskiej oficjalnie uznał były wice-Rzepliński Andrzej Biernat i pogratulował jej nominacji. Były Andrzej Rzepliński w rewanżu postanowił niedopuścić go do orzekania w Trybunale Konstytucyjnym Cieni.

Prezydent Andrzej Duda pdpisał ustawę o jawnoci oświadczeń majątkowych sędziów. Nam brakuje w niej zapisu o tym, że sędziowie w oświadczeniach wpisywać by musieli również źródła tegoż majątku – w końcu moglibyśmy poznać oficjalny cennik. N.p.: „umorzenie postępowania przeciwko człowiekowi honoru – 99.999,99 PLN”.

Z zagranicy: Frans Timmermans, towarzysz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ogłosił, że „reprezentuje polskich obywateli”. Chcielibyśmy z tego miejsca stanowczo zdementować tę informację i oświadczyć: nas towarzysz wiceprzewodniczący nie reprezentuje!

Burmistrz belgijskiej gminy Holsbeek nakazał usunięcie stojącej pod ratuszową choinką szopki bożonarodeniowej argumentując to tym, że była ona zbyt prowokująca dla zamieszkujących gminę muzułmanów. Sami muzułmanie są zdania, że to dobry początek ale usunąć trzeba wszystkich niewiernych z burmistrzem na czele a na choince zawiesić zieloną flagę proroka. Nie znamy stanowiska ratusza ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że został rozpisany przetarg na usługi przeprowadzkowe.

W szoferce ciężarówki, którą w Berlinie islamista rozjeżdżał ludzi znaleziono dokumenty upoważniające bandytę do pobytu tolerowanego na terytorium Niemiec. Wynika z nich, że za zbrodnię odpowiada Tunezyjczyk, niejaki Anis A. – to się nazywa ordnung, u naszych zachodnich sąsiadów nawet przestępcy idąc na akcję nie zapominają o dowodach tożsamości by nie utrudniać pracy organom ścigania…

Udostępnij na:

3 comments

 1. Tunezyjczyk zapomniał dokumentów w ciężarówce?… Ach, ta dzisiejsza młodzież! Nawet zbrodni nie potrafią porządnie popełnić. Ale większość Niemców w swojej politycznie poprawnej naiwności – kupi tę bajeczkę, to pewne. Tak jak myśleli po pierwszych relacjach, że to może jednak Polak rozjeżdżał tych biednych ludzi na jarmarku. Wiem, bo rozmawiałem z niektórymi. Ta cała sprawa ma głębsze dno, może nawet niejedno. Tak jak niejedno ma za paznokciami zbrodnicza „elita” stojąca za czynami „nieznanych sprawców” i seryjnych samobójców…

  1. Nie ironizowałbym, chociaż te dokumenty to niczym z taniego kryminału wylazły. Nie wiem jak w Deutschland na to patrzą, ale w Polsce szumi ostro. Wspomnę tylko, że na niektórych blogach odsyłają na linki skąd można wywnioskować (świadkowie podobno), iż polskiego kierowcę ubili policjanci. Że niby zamachowca. Mogło tak być, ale nie wnikam, trochę grubo. Chociaż prawdopodobne, zakładając że ów do końca walczył z terrorystą, i bohaterem już go okrzyknięto. Czemu zginął dopiero po zatrzymaniu tir-a? Terrorysta mając broń pozwolił, aby ktoś mu przeszkadzał? Kłuć go nożem w międzyczasie wolał? Myślę, że on nie miał broni, bo użyłby jej wcześniej, nie pozwalając na szarpaninę. Tak mi logika podpowiada.

 2. MULTIPLAY jest przedsiębiorstwo z pokolenia na pokolenie w
  wyrobie się w produkcji składników na place zabaw.
  Najlepszymi wyrobami są huśtawki takie jak HAMAKI .

  Są to produkty na publiczne placee zabaw , a także naa parki

  Głównym składnikiem przedsiębiorstwa to jak również
  TRAMPOLINY ZIEMNE idealna zabawia na spalenie nadmiaru energii jak również nadmiaru kalorii Trampoliny ziemne tak jak HAMAKI produkujemy w wersji na place zabaw jak również na cele prywatne
  tj. parki publiczne.

  W naszej ofercie znajdziecie Państwo inne innowacyjne
  huśtawki takie jak HUŚTAWKA LEŻAK bardzo
  wygodne i które świetnie sprawdzają się jako huśtawki dla osób niepełnosprawnych.

  Firma prowadzi również sprzedaż produktów takich jak – elementy z tworzywa i aluminium wykorzyhstywane do tworzenia parków linowych Są to produkty firmy PIOTROWICZ.
  Produkty produkowane pzez firmę MULTIPLAY jak również przez firmę PIOTROWICZ
  posiadają odpowiednie certyfikaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *