Kilka słów o głupocie

Pozwólcie, że jeszcze trochę o brexicie ponawijam, bo mam wielką radochę i straszliwą bekę kiedy słucham lewaków załamujących ręce nad tym co się stało.
Taki redaktor Wołek na przykład na antenie radia TOK FM wyartykułował bardzo ciekawą opinię: „Okazuje się, że ciemny lud jest nawet w takich cywilizowanych krajach, o tak ustabilizowanej demokracji, jak Anglia czy Ameryka”. Proszę, kto nie z nami, kto nie głosuje tak jak my sobie życzymy ten ciemny lud i należy go spostponować, obrazić, wykluczyć bo wtedy my poczujemy się lepiej. Albo redaktor Żakowski w tej samej audycji: „To trzeba zapytać, co je do tego doprowadziło. Jaka ciemna elita doprowadziła swoje społeczeństwo do szaleństwa, kiedy ono podejmuje złą decyzję”. Lud, jak to w demokracji zostało przyjęte, wyraził swoją wolę podejmując decyzję ale jak się okazuje była to decyzja zła. Bo dobre decyzje są wyłącznie wtedy kiedy tenże lud głosuje zgodnie z wolą przewodniej siły złożonej z moralnych autorytetów o lewackiej proweniencji.
Najbardziej jednak śmieszy mnie pytanie, które zadają politycy i komentatorzy z obydwu stron: kto jest temu winien? Winien, przepraszam, czemu? Temu, że lud wypowiedział swoje zdanie i wyraził swoją wolę, czy też może temu, że ta wola nie jest zgodna z wolą „elit”? To może od razu niech jeden z drugim oświecony europejczyk zaproponuje, żeby czynne prawo wyborcze przysługiwało tylko tym obywatelom, którzy zdadzą egzamin z marksizmu – leninizmu i wykażą się wiernością ideologiczną. Prof. Joanna Senyszyn na twitterze już zdiagnozowała, że „Za wyjściem z UE głosowali mniej wykształceni,z mniejszych miast i ze wsi. Zupełnie, jak u nas na PiS i Dudę. W.Brytania drugą Polską”. Głupi, starzy i ze wsi, trzeba jak najszybciej zabronić im głosować bo rozwalają lewacki raj i oddalają świetlaną przyszłość, w stronę której prowadzą towarzysze.
Na koniec korona głupoty: twierdzenie, że po decyzji Brytyjczyków na Kremlu wybuchła dzika radość i zaczęły strzelać korki od szampana. To już kompletne Radio Erewań. Po pierwsze nie od szampana tylko od „Сoветское Игристое” a po drugie nic nie strzela bo nie ma ku temu powodu. Gdyby Wielka Brytania opuściła NATO to owszem, Putin z towarzyszami oszaleliby z radości. Ale opuszczenie struktur politycznych zjednoczonej Europy niczego dla Rosji nie zmienia, gospodarczo nadal zachód tworzy blok będący dla niej konkurencją. Jeżeli gdzieś ktoś się cieszy to w Berlinie, bez brytyjskiego balastu Niemcy będą mogły spokojnie dążyć do federalizacji kontynentu pod własnym przywództwem co dla Moskali wcale nie jest dobrą informacją. W dodatku osłabienie Unii oznacza, że takie państwa jak Polska będą dążyć do uruchomienia Sojuszu Północnoatlantyckiego i do jego rzeczywistej obecności na swoim terytorium. Dla zachowania równowagi, skoro bezpieczeństwo ekonomiczne zostaje osłabione to konieczne jest wzmocnienie bezpieczeństwa militarnego. Naprawdę ktoś sądzi, że na Kremlu z tego powodu wznoszone są toasty?!

Udostępnij na:

5 comments

 1. W Wielkiej Brytanii pojawił się już odpowiednik KODu. Postuluje się że skoro do wyborów poszło mniej niż 75% obywateli, należy referendum powtórzyć. Do skutku rzecz jasna. Czy nam to czegoś nie przypomina?
  Poza tym ciekawostka: 1.5 mln osób podpisało się pod tą inicjatywą obywatelską. Oczywiście już bez weryfikacji czy są brytyjczykami. Wystarczy zatem zmobilizować jak najwięcej cudzoziemców i całą chucpę zorganizować na nowo. Brzuch mnie boli ze śmiechu.

  1. Tutaj nie ma nic do śmiechu, doświadczenie pokazuje, że ten manewr może się udać. Bo demokracja jest tylko wtedy, kiedy głosowania wygrywa lewactwo. Kiedy przegrywa to mamy do czynienia z faszyzmem i należy je powtórzyć.

 2. Absolutnie zgadzam się z tym postem, poza jednym. Dla Rosji UE nie jest nijaką konkurencją.
  Zależności gospodarcze były i będą. „My wam węgiel, wy nam banana”, cyt. z jakiejś piosenki. Rosja ma coś, czego nie ma Unia i vice versa.
  Konkurencją może być np. Azerbejdżan.

 3. Panie Aleksandrze, napisał Pan: +++Jeżeli gdzieś ktoś się cieszy to w Berlinie, bez brytyjskiego balastu Niemcy będą mogły spokojnie dążyć do federalizacji kontynentu pod własnym przywództwem co dla Moskali wcale nie jest dobrą informacją. +++ Z pierwszą częścią zdania się zgadzam. Druga część zdaje się przeczyć pierwszej. Federalizacja Europy pod Protektoratem Niemiec jest dla Rosjan korzystna. Kto realnie dąży do poluzowania sankcji przeciw Rosji? Niemcy! Kto ma interes w budowie Nord Stream II, omijając Polskę? Niemcy! Więc kto jest realnym partnerem gospodarczym/sojusznikiem Rosji? Niemcy! Mogę tak jeszcze długo wymieniać…
  Z tym się znowu zgadzam: +++W dodatku osłabienie Unii oznacza, że takie państwa jak Polska będą dążyć do uruchomienia Sojuszu Północnoatlantyckiego i do jego rzeczywistej obecności na swoim terytorium. Dla zachowania równowagi, skoro bezpieczeństwo ekonomiczne zostaje osłabione to konieczne jest wzmocnienie bezpieczeństwa militarnego+++ Ale nie „W dodatku”, tylko „właśnie” dzięki temu!
  Interesujące linki do tematu:
  http://www.polishclub.org/2016/06/25/aleksander-scios-brexit-a-sprawa-polska/

  http://www.polishclub.org/2016/06/21/aleksander-scios-lider-niebezpieczenstwa/

 4. If you’re seeking the very best knowledge is you you get yourself a respectable gaming computer as well
  as a 128 Break host using a counter host hosting company so your friends along with
  you will get out the most of every FPS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *